FAQ

Oto niektóre z często zdawanych pytań FAQ wraz z odpowiedziami. Jeżeli nie znajdą Państwo odpowiedzi na wasze pytania poniżej, prosimy o przesłanie maila ovheb@ernyrfgngr24.pbz.cy postaramy się udzielić kompetentnej informacji.

Jakie są koszty aktu notarialnego?

Taksa notarialna.

Na podstawie rozporządzenia ministra sprawiedliwości z dnia 27 września 2007 r.zmieniające rozporządzenie w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej (Dz. U. z dnia 12 października 2007 r.) ulegają zmianie stawki notarialne. 

Więcej

Ile kosztują usługi pośrednika w obrocie nieruchomościami?

Zlecenie sprzedaży czy kupna nieruchomości jest bezpłatne. Pośrednik pobiera wynagrodzenie w momencie doprowadzenia do sprzedaży, kupna czy wynajmu nieruchomości.

 

Więcej

Umowa otwarta czy na wyłączność?

Nasza firma stosuje dwa warianty umów pośrednictwa. Umowa otwarta daje dużą swobodę klientowi, natomiast narzuca wiele ograniczeń pośrednikowi, które nie pozwalają zaangażować tak dużych środków na promowanie nieruchomości, jak w przypadku umowy na wyłączność.
 

Więcej

Dlaczego warto zatrudnić pośrednika przy kupnie nieruchomości?

Wiele osób uważa, że praca pośrednika w obrocie nieruchomościami ogranicza się do skojarzenia ze sobą klientów, więc nie warto korzystać z jego usług. To jednak nie jest prawda.

Korzystając z usług pośrednika, korzystamy z jego specjalistycznej wiedzy na temat rynku nieruchomości. Pośrednicy są osobami, które sprawnie potrafią się poruszać w gąszczu przepisów i zagadnień prawnych, o których "zwykły" klient często nawet nie wie.

Więcej