Home Staging Nieruchomości – Co To Jest I Skąd Pochodzi?

Home staging nieruchomości – co to jest i skąd pochodzi? Home staging podobnie jak Hot Dog, Hamburger czy Halloween dotarł do nas ze Stanów Zjednoczonych. Wielu z nas słyszało o tym terminie, ale nie wielu wie skąd „to” się wzięło, i na czym „to” polega ? To tak trochę w stylu „wiem, że dzwonią, ale nie wiem w którym kościele”.

Więc może na początku powiem, czym home staging nie jest.

Nie jest dekoracją wnętrz, nie jest odnawianiem, nie jest wbrew powszechnej opinii strasznie drogi, nie jest luksusem czy zwykłą zachcianką. Czym faktycznie home staging jest ?

To proces nadawania nieruchomości drugiego życia, kreowanie nowego wizerunku nieruchomości, podniesienie jej walorów estetycznych, tworzenie spójnej całości, która dopełni jej atmosferę.

To przygotowanie nieruchomości do najmu czy sprzedaży przez profesjonalistów. I nie prawdą jest, że Home staging dotyczy tylko wnętrza nieruchomości. Możemy zmienić otoczenie domu czy mieszkania, możemy stworzyć pomieszczenie w pracy ze świetną atmosferą, która doda nam siły i chęci. Krótko mówiąc, przy użyciu home stagingu możemy kreować otoczenie i wnętrza tak, żeby były uniwersalne i podobały się większości.

To proces depersonalizacji. Home staging jest używany przez profesjonalistów, w tym pośredników w obrocie nieruchomościami do uzyskania lepszych ofert zakupu czy najmu nieruchomości. Skraca proces sprzedaży nieruchomości.

To najlepszy sposób inwestycji pieniędzy w nieruchomość w celu maksymalizacji zysku ze sprzedaży lub najmu. Jedno z podstawowych narzędzi marketingu nieruchomości. Pierwszym etapem jest usunięcie rzeczy prywatnych i osobistych właścicieli nieruchomości. Zastępujemy je meblami i akcesoriami, które bardziej odpowiadać będą danemu typowi nieruchomości, i będą uważane za uniwersalne. „Sprzedajemy Twoją Nieruchomość, nie Twoje rzeczy „ Barb Schwarz – twórca Home stagingu.

Cały proces polega na zmianie wielu czynników, jakie tworzą aktualny klimat nieruchomości – kolorystyka, styl, układ, funkcjonalność.

Przez home staging podkreślamy ukryte zalety nieruchomości, pokazujemy potencjał jaki w nich drzemie. To właśnie dobrze wykonana usługa home stagingu skraca czas oczekiwania na Klienta.

Co zyskasz dzięki home staging-owi ?

• Klienci będą myśleć o nieruchomości jak o swoim nowym domu czy mieszkaniu

• pozytywne nastawienie Klientów

• szybszą finalizację transakcji

• maksymalizację zysku ze sprzedaży nieruchomości To Ty musisz podjąć tę decyzję czy warto poddać nieruchomość home stagingowi.

Jeżeli jesteś zainteresowany takimi usługami? Zadzwoń do nas .

Skonsultujemy Twoje potrzeby, wycenimy projekt i przejdziemy do jego realizacji.

Na rynku jest wiele firm, które specjalizują się w home stagingu.

Firma Real Estate 24 Poznań łączy wiedzę o rynku nieruchomości z wiedzą o ich funkcjonalności i wymaganiach Klientów.

Zapraszam do kontaktu Daria Dziwisz +48 609 121 595 Real Estate 24 Poznań